Microsoft Office

Microsoft Office

Microsoft Word programı bilgisayarda yazı yazmak için kullanılan programların başında gelmektedir. Bilgisayarda yazı yazma ve belge oluşturma ihtiyaçlarını karşılayan bir program olan Word Microsoft firması tarafında Office paketinde yer alan programlardan birisidir.

Özellikle ofis içerisinde yürütülen işlemlerde kullanılmak üzere Microsoft Office programlar ilk olarak 1995 senesinde piyasa sürülmüştür. Bu paket daha sonradan çeşitli sürümlerle güncellenmiştir.Paket içerisinde yer alan Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Access, Microsoft Powerpoint, Microsoft Outlook gibi programlarla yazı yazma, tablo ve sunum hazırlama gibi ofis işlerinin elektronik ortamda yapılmasına olanak sağlanmıştır.

Bu program sayesinde Word formatında oluşturulan belgeler açılabilir ve içerisinde düzenlemeler yapılabilir. Aynı zamanda uygulama içinden internet bağlantısı sayesinde oluşturulan belgeleri OneDrive, Dropbox, Google Drive platformlarda bulunan hesaplarınıza kaydedebilirsiniz.

Microsoft Word programı çok sayıda işleve sahip bir kelime işlem programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer kelime işlem programlarına göre kullanıcılarına daha geniş imkânlar ve özellikle sunar. Çok sayıda fonksiyona sahip bir program olan Word’de yazılı belge üzerinde her türlü işlem yapılabilir. Belge üzerindeki yazı karakterinin fontu, şekli, boyutu, harf, kelime ve paragraflar arası boşluk, sayfanın boyutu ve şekli gibi birçok detayı düzenleme program üzerinden mümkün olmakta.

Microsoft Word programı çok sayıda fonksiyonu kendisi yerine getirebilme özelliğine sahip bir programdır. Yazılan metin bilgilerine ait içindekiler, indeks, sayfa numaraları, dipnot bilgileri ve daha çeşitli işlemler kolay bir şekilde hazırlanır.Word programı ile çeşitli yazı tiplerinde ve fontlarında belgeler hazırlanabilir. Belgelere resim, grafik ve tablolar eklenebilir. Word ile bir metin belgesinde yapılan yanlışlıklar ve hatalar düzeltilebilir, çeşitli boyutlarda ve şekillerde sayfa görünümleri elde edilebilir.Bilgisayardaki işletim sistemleri için üretilen Microsoft Word programının akıllı cep telefonları için geliştirilmiş sürümleri de bulunmaktadır. Son zamanlarda yaygınlaşan akıllı telefon kullanımı birçok bilgisayar programı gibi Word içinde mobil versiyonun çıkarılmasını mecbur kılmıştır. Akıllı cep telefonlarına uygulama sunan marketlerin bu programı indirerek telefonunuzdan da yazılı belge hazırlayabilir veya hazır belgeler üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

 

Hakkımızda

Tetraport Teknoloji A.Ş. yetkin kadrosu ile kullanıcılarına eğitim, destek, proje danışmanlığı ve lisans bakım hizmetlerini sunmaktadır.

İletişim

Bülten Kaydı

Gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Uzak Bağlantı Araçları

Dönüşüme Başlayın Şimdi!
vertical-hand-icon