Microsoft Windows Server

Microsoft Windows Server

Windows Server bilgisayarları içerisinde kullanılmak için hazırlanılmış olan bir işletim sistemidir. Normal bilgisayarlar içerisinde kullanılan sürümlerden tamamen farklı bir işletim sistemi olan Windows Server yalnızca ağ sunucuları üzerinde kullanılır. Windows Server, içerisindeki bileşenlerle birlikte ağ sunucuları içerisinde yöneticilere kolayca düzenleme ve kontrol işlemi gerçekleştirmelerine olanak tanır. Bunun yanı sıra içerisinde yer verdiği veritabanıve ASP gibi bileşenlerle daha kolay bir sunucu kontrolü gerçekleştirmeyi sağlar.

Windows Server Sürümleri

İnternet sistemleri konusunda boş durmayan Microsoft, internetin yükseliş yılları içerisinde ilk olarak Windows NT 3.1sürümünü çıkartmıştır. Daha sonradan bu işletim sistemini Windows NT 3.5 Server, Windows NT 4.0 ve Windows 2000 Server sürümü takip etmiştir. 2000 Sürümünden sonra tam olarak kendini bir standarda bağlayan ve adı “Windows Server” olarak değişen seri;

-> Windos Sever 2003

-> Windows Server 2003 RC

-> Windows Server 2008

-> Windows Server 2008 R2

-> Windows Server 2012

-> Windows Server 2012 R2

 

olarak devam etmiştir. Son yapılan duyurulara göre Microsoft, 2016 yılı içerisinde de kullanıcılarına yeni bir Windows Server sürümü yayınlayarak Windows Server serisini tekrardan aktif hale getirecektir.

 

 

Hakkımızda

Tetraport Teknoloji A.Ş. yetkin kadrosu ile kullanıcılarına eğitim, destek, proje danışmanlığı ve lisans bakım hizmetlerini sunmaktadır.

İletişim

Bülten Kaydı

Gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olmak için bültenimize kayıt olabilirsiniz.

Uzak Bağlantı Araçları

Dönüşüme Başlayın Şimdi!
vertical-hand-icon