CRM Programı ile Müşteri İlişkileri Yönetimi

[seopress_breadcrumbs]

Logo CRM Programı ile müşteri ilişkileri yönetimi ve satış süreçlerinizi etkin yönetin!

Logo CRM ile mevcut ya da potansiyel müşteri fark etmeksizin, tüm etkileşim ve operasyonel süreçleri tek yazılımla kolayca yönetebilirsiniz. Saha personelinin faaliyet süreçleri, kurumsal hafıza, müşteri ilişkilerinin planlanması ve memnuniyet ölçümleri gibi gibi özelliklerle Logo CRM programı sağlıklı adımlar atın.

Küçük, orta ya da büyük ölçekli tüm firmaların başvurabileceği Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM); potansiyel müşteriye ulaşarak yeni müşteriler kazanılmasını ve mevcut müşteri kitlesini elde tutmayı amaçlar. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ile işletmenizde verimlilik ve etkinliği sağlayabilir, müşterinin ihtiyaçlarını anlayabilir ve bu doğrultuda bir satış stratejisi oluşturarak ürünler geliştirebilirsiniz.

Mikro işletmelerden büyük ölçekli işletmelere kadar her ölçekten firma CRM ile müşteri ilişkilerini düzenleyip daha kaliteli hizmet sunarak markaya bağlılık oranlarında artış elde edebiliyor. 

CRM çözümü seçerken, ERP ile entegre çalışabilen, mevcut ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra, gelecekte oluşabilecek ihtiyaçları da karşılayabilecek esneklikte bir yapının tercih edilmesi önemlidir. Uygulamanın mobil ortamda da kullanılabilmesi, satış ekiplerinin müşteri ihtiyaçlarına anlık cevap vermesini sağlayacaktır.

Müşteri İlişkileri Yönetimi CRM yazılımı nedir?.

CRM programları, işletmelerde müşteri ilişkileri, satış, pazarlama ve diğer operasyonel süreçlerin yönetildiği yazılımlardır. Bir işletmenin Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) süreci dijital ortamda bir yazılım vasıtası ile takip edilebiliyor. 

Peki, Logo CRM programı nedir? 

Logo CRM; satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri gibi birbiriyle ilişkili ekiplerin randevu, görüşme, satış, teklif, iş süreçleri ve satış sonrası süreçlerinin düzenlenmesini sağlıyor. Farklı Logo çözümleri ile entegre çalışabilen yapısı sayesinde pek çok veriyi tek çatı altında buluşturuyor.

Logo CRM programının faydası nedir?.

 • Logo CRM uygulamaları ile verimliliği artırırken yatırım maliyetlerini en az seviyede tutabilirsiniz. Esnek yazılım mimarisi ile karşınıza çıkan Logo CRM donanım maliyetlerini azaltıyor. Böylece, işletmelerin uygun maliyetler ile sisteme bağlanabileceği, operasyonel süreçlerin tek merkez üzerinden kolayca yönetilebileceği bir yapı inşa ediyor.

 • Geniş konfigürasyon seçenekleri ile Logo, iş süreçlerine destek ile ihtiyaçlara göre yapılanma sağlıyor.

 • Logo Yazılım, sunduğu Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) sistemi ile her ölçekteki işletmenin ihtiyaçlarına cevap verir. Logo CRM sayesinde işletmeniz adına müşteriler ile doğru iletişimi kurabilir, müşteri adaylarını tespit ederek doğru hamlede bulunabilirsiniz.

 • Logo CRM yazılımı ile güçlü bir kurumsal hafızaya sahip olabilir, yazılımın entegre yapısı ile diğer çözümler ile ortak bir çalışma deneyimi sağlayabilirsiniz. Bu sayede, işletmede kullandığınız tüm sistemler bir bütün halinde çalışarak birbirini besliyor. Bu da, güvenilir ve güçlü bir kurumsal hafızaya sahip olmanızı sağlıyor.

Logo Müşteri İlişkileri Yönetimi özellikleri nelerdir?.

 • Logo CRM çözümleri; bayi, müşteri, tedarikçi gibi paydaşlara ait bilgileri programa tanımlayarak gruplandırmanızı sağlıyor. Böylece bir kurumsal hafızaya sahip olmanızı ve süreci daha verimli şekilde kullanmanıza olanak tanıyor.

 • Potansiyel ya da mevcut müşterilerinize dair verileri ve aksiyonları tek noktada bulundurmanızı ve takip edebilmenizi sağlıyor. Böylece, pazarlama ve satış süreçlerinizi de daha iyi planlamanızı ve organize etmenizi kolaylaştırıyor.

 • Logo CRM programı müşteriye dair verileri tek noktada toplayarak müşteri yönetimini en etkin şekilde gerçekleştirmenizi amaçlıyor. Outlook eklentisine de sahip olan program sayesinde müşteri ihtiyaçlarına uygun sınıflandırmalar yapabilir, iş süreçlerinde önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.

 • Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) ile Logo, her müşteri için ayrı bir klasör ve alt gruplama yapma imkanı sunuyor.

 • Logo CRM çözümlerini mobil uygulama üzerinden de kullanabilirsiniz. Böylece zaman ve mekan fark etmeksizin CRM süreçlerini en etkin şekilde yönetebilirsiniz.

 • Teklif yönetimi modülü ile teklif süreçlerinde özel tanımlamalar yapabilir, daha çok teklif hazırlayabilirsiniz.

 • Logo CRM satış fırsatlarını, proje ve ihale takiplerini tek ekranda takip etme fırsatı sunuyor.

 • Saha satışlarına dair süreç takibi ve yönetimi yapmanıza yardımcı oluyor.

 • İhtiyacınıza uygun özelleştirilebilen raporlar ve dashboard’lar hazırlayabilirsiniz.

 • Satış sonrası süreçlerinizi Logo CRM yazılımları ile kolayca yönetebilirsiniz.

 • Logo ERP ürünleri ile CRM çözümü entegrasyonu yapabilme imkanı sunuyor.

 • Logo CRM kapsamında ücretsiz olarak Notifier Service uygulamasını kullanmanıza imkan tanıyor. Böylece müşterilerinize özel gün kutlamaları, e-posta mesajları, sözleşme bitiş tarihi hatırlatması gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Logo CRM - Müşteri İlişkileri Yönetimi ürünleri .

Sık Sorulan Sorular.

CRM çözümü satış, pazarlama ve müşteri hizmetleriyle ilgili bütün süreçleri kapsıyor. Mevcut ve potansiyel müşterilerle ilgili teklif, fırsat, kampanya gibi süreçlerde aksiyon almayı sağlıyor. Müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini merkezi yapıda çözmesine olanak tanıyor.

Logo CRM randevu, görüşme, teklif, satış, iş süreçleri ve satış sonrası süreçlerini düzenlemeye olanak tanıyor. Teklif hazırlama, müşteri ziyareti yönetimi, zaman yönetimi gibi özelliklere de sahip. Mobil cihazlarla uyumlu çalışması sayesinde stok durumuna göre anında sipariş alınabiliyor. Logo CRM satış fırsatlarını, proje ve ihale takiplerini tüm geçmiş süreçleriyle birlikte tek ekrandan takip etmeyi sağlıyor. Potansiyel müşteriler hakkında tutulan bilgiler yeni satış imkanları oluşturabilecek teklifler hazırlamayı kolaylaştırıyor.

Müşteri ile ilgili tüm veriler, yazışmalar, telefon kayıtları, faturalar ve şikayetler Logo CRM üzerinde toplanıyor. Bilgilerin müşterinin ihtiyacına uygun olarak sınıflandırılması satış ve pazarlama personeline zaman kazandırıyor. Logo CRM, Logo’nun ERP Çözümleri ile entegre çalışması sayesinde anlık takibe olanak tanıyor.

Logo CRM, satış ve satış sonrası hizmet ekiplerinin müşteri faaliyetleri, rotaları, görüşme ve ziyaret planlarını takip etmeyi sağlıyor. Bu sayede ekiplerin faaliyetleri düzenlenebiliyor ve etkin bir yönetim ve raporlama mekanizması oluşturulabiliyor. Logo CRM Aktivite Yönetimi modülü, potansiyel veya mevcut müşteri ziyaretlerini, görüşmelerini, toplantı notlarını detaylı bir şekilde kayıt altında tutuyor. Bu kayıtlar pivot tablo özelliğiyle raporlanabiliyor.

Logo CRM’de müşteri taleplerine göre uyarlanabilen detaylı raporlar ve dashboard’lar  hazırlanabiliyor.

Logo CRM, farklı sektörlerde ve farklı büyüklükteki işletmeler tarafından kullanılıyor. İşletmeler satış, pazarlama ve müşteri hizmetleri süreçlerini düzenleyebiliyor.

CRM çözümünün mobil uygulamalarda kullanılması süreçlerin zaman ve mekan bağımsız yönetilmesini sağlıyor. ERP entegrasyonu ile güçlü kurumsal hafıza oluşmasını sağlarken; pazarlama, satış ve müşteri hizmetleri süreçleri uçtan uca yönetilebiliyor. 

Logo CRM, müşterilerin segmentasyonu ve segmentlere göre müşterilere aksiyon alınmasını sağlıyor. Ayrıca müşteri kitlelerine göre kampanya hazırlanabiliyor.

CRM çözümü, satış öncesi ve sonrasındaki tüm süreçlerde kolaylık sağlıyor. WEB tabanlı altyapıda sunulduğu için zaman ve mekân bağımsız olarak her yerden kullanılabiliyor. Check-in/Check-out özelliği rota optimizasyonu sağlıyor.

Bizimle çalışın,
Anında sonuçlarla işinizi büyütün

Site içinde arayın.

Dijitalleşme hikayenize birlikte başlayalım.

Formu doldurun, size ulaşalım!
ya da bizi arayın