Dijital dönüşüm danışmanlığı

Dijital dönüşüm danışmanlığı nedir?

Dijital dönüşüm danışmanlığı işletmelere rehberlik ederek dijital dönüşüm yolculuğunda eşlik etmektir. Bu sayede işletmeler, dijital dönüşüm açısından hangi aşamada olduğunu görme fırsatı bulabilir. Hem müşterilerine hem işletmeye sağlanacak avantajları görebilirler.

İş süreçlerinin otomasyon yordamıyla iyileştirilmesini sağlamaktır. Yeni nesil teknolojilerle ürün ve hizmet kalitesinin artırılması ve pazarlama alanlarının genişletilmesini sağlamaktır. İşletmeleri sürdürülebilir altyapılara kavuşturmak olarak tanımlanabilir.

Gelin dijitalleşme hikayenizi birlikte yazalım.

Formu doldurun, dijital dönüşüm danışmanlarımız sizi arasın!

Dijital dönüşümün faydaları nelerdir?.

Dijital dönüşüm, ülke ekonomisinin kalitesi, büyümesi ve rekabet gücü üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ülkede faaliyet gösteren tüm şirketlerin dijital dönüşüme yönelik adımlar atması, ülkelerin dijital dünyaya ayak uydurabilmesi için önemlidir. Dijital dönüşüm sürecine girerek, geleneksele karşı yeniyi benimseyen şirketler bir adım öne geçecek.

Dijital dönüşüm, teknolojiyi bir şirket içinde bir alanda veya departmanda uygulamak değil, dijitalleşmeyi bir bütün olarak ele almak ve o kurum kültürünü oluşturmak anlamına gelir. Dolayısıyla dijital dönüşüm, iş modeli ve iş süreçlerinin dönüşümü, akıllı üretim ve organizasyonel dönüşümden oluşan bir süreci ifade ediyor.

Dijital dönüşüm süreci nasıldır?.

Dijital dönüşüm sürecinde her şirket farklı yöntemler kullanabilir ve farklı teknolojileri süreçlere dahil edebilir. Ancak ortaklar olarak şirketlerin bu süreçte dijital yeteneklerini ve potansiyellerini belirlemeleri, boşlukları belirlemeleri, teknolojiyi hedefler doğrultusunda kullanmaları ve bundan yararlanmak için yeni fırsatları keşfetmeleri gerekiyor.

Satış yapan firmalar için müşterinin ihtiyaç duyduğu dijital inovasyona göre yeni ürünlerin geliştirilmesi; Hizmet sağlayıcılara göre süreçler basitleştirilebilir ve çalışanlar zamandan tasarruf edebilir. Genel olarak, bir dijital dönüşüm sürecinin başarılı olması için iş gücü ve teknolojiyi karıştırmak ve nasıl daha iyi müşteri hizmeti sunabileceğimize odaklanmak gerekir. Çalışanları sürece dahil etmek, işin yapısında ve kültüründe değişiklikleri başlatmak ve iş süreçlerini dijital ortama taşımak, dijital dönüşüm sürecini başarıya götürüyor.

Dijital dönüşüm, şirketlerin kağıtsız bir ofise geçmelerini sağlar. Kağıtsız ofis sadece çevrenin korunmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zamandan ve paradan da tasarruf sağlar. Dijital değişimin farkında olan şirketler, verilere dayalı olarak hızlı kararlar verebilmektedir. Bu sayede müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilir ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabilir. Hatalı veri girişi veya çalışan hatası nedeniyle evrak kaybı gibi sorunlar giderildi. Yazılım ile süreç otomasyonu zamandan tasarruf sağlar. İş hafızası oluşturmak için bazı departman ve bireysel performans ölçümleri yapılabilir.

Sık Sorulan Sorular.

Dijital dönüşüm, toplumsal ya da iş dünyasının ihtiyaçları gibi farklı birçok alanda bilgi teknolojilerinin kullanılmasını gerektiriyor. Dijital dönüşüm değer üreten çıktılar oluşturan bir süreç ve bu süreçte sosyal yaşamdan, kurum kültürlerine ve iş yapış şekillerine kadar değişim ve dönüşüm gerçekleşiyor.

 

Dijital dönüşüm kültürün de dönüşümünü ifade ediyor. Bu nedenle en önemli sorun geleneksel yönetim ve iş yapma anlayışının dışına çıkılmaması şeklinde karşımıza çıkıyor. Dijital dönüşüm sürecini başarılı bir şekilde ilerletmek için, teknolojinin gücünü, değişimi benimseyen bir organizasyon kültürü ile bir araya getirmek gerekiyor. Logo Yazılım olarak işletmelerin boyutu ve sektör gereklilikleri doğrultusunda ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz.

 

Zaman, verimlilik, giderlerin azalması, personelden kaynaklanan hataların azaltılması, sürdürülebilirlik, tutarlılık, otomasyon gibi işlerde dijital dönüşüm iş süreçlerine fayda sağlıyor.

 

Dijital dönüşümün başarıya ulaşması için beklentileri belirlemek, kullanılan teknolojilerin potansiyelini belirlemek, müşterileri anlamak ve taleplerini hızlı karşılamak için müşteri odaklı planlamalar yapmak, organizasyon yapısını dijitalleştirmek, veri stratejisi oluşturmak önem taşıyor. Operasyonel çeviklik, kültür ve liderlik, müşteri deneyimi ve teknoloji entegrasyonu dijital dönüşüm planlamasında en kritik unsurlar arasında bulunuyor.

 

Dijital dönüşüm sürecinde ticari faaliyetler, yetkinlikler ve iş modelleri dönüşüyor. Dijitalleşme seviyesinin tespit edilmesi, dijital dönüşüm stratejileri belirlenmesi, hangi alanda nasıl hamle yapmak gerektiğinin belirlenmesi gerekiyor. Logo Dijital Dönüşüm Danışmanlığı bu ihtiyaçları karşılıyor.

Logo’nun teknik bilgi ve yöneticilik becerileri açısından donanımlı uzmanları, dijitalleşme yolculuğunda ortaya çıkabilecek proje yönetimi ihtiyacını da karşılıyor. Geniş çözüm kümesi sunmanın yanı sıra birçok süreçte işletmelere destek hizmeti sunuyoruz. Dijital dönüşüm yolculuğunda işletmeye eşlik ederken tüm işleri bir disiplin içinde sunuyoruz.

Dijital dönüşüm sürecinin bütünsel yaklaşımla yönetilmesi gerekiyor. Danışmanlık hizmetimizle iş yapış şekillerini inceleyerek süreçlerin dijital dönüşüme uygunluğunu ölçüyoruz.Dijital dönüşüme uygun kültüre sahip iş gücü ile teknolojinin bir araya gelmesiyle işletmeler dijital stratejisini hızlandırabiliyor. İşletmenin dijital dönüşüm seviyesini belirlemesine ve süreçlerin optimizasyonu konusunda yardımcı oluyoruz. Dijital dönüşüm danışmanlığı hizmeti, araçların yanı sıra şirket çalışanları, müşteri deneyimi ve operasyonel yetkinliklerin de dijitalleşmesini sağlıyor.

 

Logo dijital dönüşüm danışmanlığı hizmeti otomasyonların kolay uyarlanmasını sağlayarak süreçleri şeffaf hale getiriyor. Bu sayede dijital dönüşümün önündeki engeller ortadan kaldırılıyor. Sorunlu noktaların tespit edilmesi ve iyileştirilmesi değişen koşullara daha hızlı uyum sağlanmasına olanak tanıyor.

 

Bizimle çalışın,
Anında sonuçlarla işinizi büyütün

Site içinde arayın.

Dijitalleşme hikayenize birlikte başlayalım.

Formu doldurun, size ulaşalım!
ya da bizi arayın