İş Analitiği

İş analitiği ile verilerinizi işiniz için anlamlı bilgilere dönüştürün

Ancak kendi içinde mantıklı olmayan iş operasyonları sırasında üretilen veriler, iş analizi çözümleri sayesinde anlamlı ve faydalı bilgilere dönüştürülür. Logo’nun sunduğu İş Analitiği Çözümleri portföyü, şirketler tarafından toplanan tüm verileri görüntülemenize, analiz etmenize ve raporlamanıza olanak tanır. Bu portföy aynı zamanda veriye dayalı bütçeleme çözümlerini de içerir. Böylece Logo İş Analitiği Çözümlerinden yararlanan şirketler, geleceğe veriye dayalı kararlarla daha büyük bir güvenle bakıyorlar.

Dijital çağ, benzeri görülmemiş miktarda veri üretimini de beraberinde getirdi. İş Analitiği, hem tüketici davranışlarını anlamak hem de kurumsal performansı değerlendirmek açısından büyük önem taşıyan bu verilerin analiz edilerek raporlanmasını sağlar. Böylece işletmeler daha doğru bilgiler ve hızlı etki-tepki yeteneği sayesinde daha büyük bir esneklik kazanır. Onlarca farklı kaynaktan elde edilen verileri hızla ve titizlikle işleyen bir İş Analitiği çözümü, kritik anlarda ihtiyaç duyulan bilgiyi anlık sunarak karar alma mekanizmalarını güçlendirir.  

Orta ve büyük ölçekli işletmeler İş Analitiği çözümlerinden yararlanabilir.  

 

İş Analitiği çözümlerini sadece görselleştirme yeteneklerine göre değerlendirmemek gerekir. Çözümün görsel yetenekleri kadar, ölçeklendirilebilmesi, analiz kabiliyeti, öngörüye dayalı çıkarımlar yapabilme becerileri, veri güvenilirliğini ve güvenliğini sağlayabilmesi de önemlidir. Anlık verilere dayalı raporların, kullanıcı dostu bir tasarımla sunulabildiği çözümlerin tercih edilmesi, yöneticilerin daha sağlıklı kararlar almasına katkıda bulunacaktır.

Logo iş analitiği çözümleri.

Logo iş analitiği, yapılan yatırımdan en iyi şekilde yararlanmak için bu alanda önde gelen iş analitiği tedarikçilerinden biri olan Qlik ile iş birliği yaptı.

Logos İş Analitiği portföyü, şirketler tarafından toplanan tüm verilerin görselleştirilmesini, analizini ve raporlanmasını sağlar. Web veya mobil uygulamalarda da kullanılabilen bu çözümler ile firmalar gelecek planlarını güvenle hayata geçirebilmektedir.

Bütçe süreçlerinin otomasyonunu da sağlayan bu portföy, bütçe güvenilirliğini ve finansal sonuçları da iyileştirmektedir. Şirketler, iş otomasyonu ve analizinin gücünden yararlanarak geleceğe daha da büyük bir güvenle bakıyor.

Veri analizi ve raporlama.

Logo’nun sunduğu veri analizi ve raporlama çözümleriyle verilerinizi kolayca analiz edip etkili şekilde görselleştirip raporlayarak karar alma mekanizmasını iyileştirin.

  • Veri entegrasyonu ve verinin merkezi yönetimi
  • Self-servis görselleştirme ve analiz
  • Güçlü analiz altyapısı
  • Senaryo oluşturma özelliği
  • Hazır raporlar

Bütçe yönetimi.

Logo Mind Budget ile bütçenizi hızlı, esnek ve güvenli bir şekilde yönetin.

  • Bütçe hazırlamada zaman ve iş gücü tasarrufu
  • Hedef ve gerçekleşen bütçe karşılaştırma imkanı
  • Farklı bütçelerin konsolidasyonu
  • Excel sayfası mantığıyla kolay bütçe tasarımı
  • Dövizli bütçe oluşturma

Logo iş Analitiği Yazılım ürünleri.

Sık Sorulan Sorular.

İş analitiği, kurumsal performansı değerlendirmek ve tüketici davranışlarını anlamak üzere verilerin analiz edilip raporlanması anlamına geliyor. İş analitiği sayesinde kritik anlarda ihtiyaç duyulan bilgiye erişilebiliyor.

Verinin artış hızı her geçen gün artıyor ve büyük verinin anlamlı hale getirilip, karar alma süreçlerini desteklemek daha da kritik hale geliyor. İş analitiği de, işletmelerin stratejik karar alırken gerçek zamanlı veriden yararlanmalarını sağlıyor. İhtiyaç duyulan bilgiye anlık ulaşmayı sağlıyor, anlamlı hale getiriyor ve bu sayede karar alma mekanizmaları güçleniyor.

Ağırlıklı olarak orta ve büyük ölçekli işletmeler ile büyük veriyi yönetmek ve anlamlı hale getirmek ihtiyacında bulunan işletmeler iş analitiği çözümlerinden yararlanabiliyor.

İş analitiği çözümleri, verinin analiz edilip raporlanmasını sağlıyor. Verilerin görselleştirilmesini sağlarken, gizli kalmış bilgilerin ortaya çıkarılmasına ve veriler arasında bağlantılar kurulmasına imkan tanıyor. Bu sayede işletmeler hızlı etki-tepki yeteneği kazanıyor. Bu durum rekabet avantajı ve etkili kararlar alınmasını sağlıyor.

Verileri anlamlı bilgiye dönüştürmek için çözümün görsel yeteneği önemli. Bunun yanı sıra ölçeklendirilebilmesi, analiz kabiliyeti, öngörüye dayalı çıkarımlar yapabilme becerisi de önem taşıyor. Çözümün veri güvenilirliğini sağlaması ve raporların kullanıcı dostu bir tasarımla sunulması sağlıklı kararlar almada etkili oluyor.

İş analitiği çözümleri farklı kaynaklardan gelen verileri derinlemesine analiz ediyor. Esnek mimarisi, kolay kullanımı ve interaktif görsel öğeleriyle kullanıcılara gerçek zamanlı veri analizi imkânı sunuyor. Logo Mind Insight, hızlı, etkin ve kolay tasarımı sayesinde dağınık yapıdaki verilerin, grafik, harita ve tablo gibi çeşitli şekillerde görüntülenmesini sağlıyor. Logo çözüm ailesi ile hazır entegrasyonları sayesinde mevcut verilerin farklı bir ortama taşınmadan analiz edilmesine olanak sağlıyor. Web ya da mobil uygulama üzerinden kullanım seçeneği sayesinde her an ve her yerden veriye erişilebiliyor. Mevcut verileri tek bir noktadan yönetmeyi mümkün kılıyor.

İş analitiği çözümleri, veri analizi ve raporlama odaklı çözümler ve bütçe yönetimi çözümlerinden oluşuyor. Çözümlerin özellikleri kadar kullanıcı dostu olması, farklı çözümlerin birbiriyle olan uyumu ve entegrasyonu ile ölçeklenebilirlik önem taşıyor.

Bizimle çalışın,
Anında sonuçlarla işinizi büyütün

Site içinde arayın.

Dijitalleşme hikayenize birlikte başlayalım.

Formu doldurun, size ulaşalım!
ya da bizi arayın