İSG İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği süreçlerinizi eLogo İSG yazılımıyla yönetin.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) süreçlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde uygulanması için tasarlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanan İSG eLogo, web yapısı ve kapsamlı ürün fonksiyonları ile İSG süreçlerinin yönetimini kolaylaştırıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 27.02.2018 tarihinde yayımlanan genelge kapsamında iş sağlığı ve güvenliği (İSG) hizmeti almakla yükümlü işyerleri, 01.07.2018 tarihinden itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen entegratörler üzerinden talep edilen verileri elektonik ortamda göndermekle yükümlü tutulmuştur. Bu çözümler, iş sağlığı ve güvenliği konusunda mevzuata uyumluluğu ve süreçlerin dijital ortamda, tek noktadan ve etkili şekilde takibini sağlar. Böylece işletmelerin İSG ile ilişkili maliyetleri düşer, süreç güvenle yürütülür ve iş yükü azaltılır.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB), tehlike sınıflarına göre zorunluluk kapsamına giren tüm işletmeler ve bireysel olarak hizmet veren İş Güvenliği Uzman ve İş Yeri Hekimleri bu çözümleri kullanabilir.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği gibi kritik bir alanda kullanılacak çözümün teknolojisi kadar, Bakanlık tarafından onaylanmış olması ve güncel mevzuata uyumu da önemlidir. Ayrıca revir ve e-reçete gibi süreçleri de kapsayan bir çözüm olması, süreçleri daha da kolaylaştıracaktır.

 

Logo eLogo İSG çözümleri.

6331 sayılı iş güvenliği kanununa uygun olarak geliştirilen eLogo İSG yazılımı ile içiniz rahat. İş güvenliği ve iş sağlığı (revir ve e-Reçete işlemleri) ile ilgili tüm işlemlerin web tabanlı tek bir platformda yönetilmesini sağlıyor. 

Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerini uçtan uca yöneten eLogo İSG, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gönderilmesi zorunlu olan verilerin iletimini ve 10 yıl boyunca saklanması süreçlerini de gerçekleştiriyor. Bakanlıktan entegratörlük onayı alan bu çözümle e-Reçeteler de kolayca hazırlanıp gönderilebiliyor. 

eLogo İSG çözümü bulut üzerinde ya da yerleşik olarak kullanılabiliyor.

İSG-İş Sağlığı ve Güvenliği ürünleri.

Sık Sorulan Sorular.

İş sağlığı ve güvenliği, işçilerin iş ortamındaki koşullar nedeniyle sağlık sorunları yaşamasının önüne geçmek, mesleki riskleri ortadan kaldırmak ve iş kazalarını önlemek için yapılan uygulamalar bütünü anlamına geliyor. İşletmelerin sağlık, güvenlik ve refah sağlamak için İSG çalışmaları yürütmesi zorunlu tutuluyor.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB), tehlike sınıflarına göre zorunluluk kapsamına giren tüm işletmeler ve bireysel olarak hizmet veren İş Güvenliği Uzman ve İş Yeri Hekimleri, İSG çözümleri kullanabiliyor. Farklı sektörlerdeki işletmeler farklı ilkeleri gözetse de temelde iş kazalarını önlemek amaçlanıyor.

İSG kritik bir alan olduğundan çözümün Bakanlık tarafından onaylanmış olması gerekiyor. Bir İSG çözümünün güncel mevzuata uyumlu olması ve revir ve e-reçete gibi süreçleri de kapsaması önem taşıyor.

İSG çözümünün 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ndaki süreçler göz önünde bulundurularak tasarlanmış olması gerekiyor. Yazılımın iş sağlığı ve iş güvenliği işlemlerini yürütmeyi sağlayacak özelliklere sahip olması gerekiyor. eLogo İSG, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gönderilmesi zorunlu olan verilerin iletimini ve 10 yıl boyunca saklanması süreçlerini de gerçekleştiriyor. e-Reçeteler de kolayca hazırlanıp gönderilebiliyor.

 

eLogo İSG çözümü, işletmenin tercihine göre yerleşik (on premise) ya da bulut üzerinde kullanılabiliyor. Bulut kullanımda kurulum veya sunucu maliyeti bulunmuyor. Çoklu dil desteği ve kullanıcı dostu arayüz, kullanımda kolaylık sağlıyor.

 

eLogo İSG çözümü, Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı onaylı bir yazılım. e-Reçete süreçlerini ve İşyeri Bilgi Yönetim Sistemi (İBYS) süreçlerini yürütmeyi sağlıyor. 6331 sayılı İş Güvenliği Kanunu, OHSAS 18001 ve ISO 14001 gibi yönetim sistemlerine göre tasarlanmış bir çözüm ve yasal mevzuatlar hızla eLogo İSG’ye entegre ediliyor.

 
Bizimle çalışın,
Anında sonuçlarla işinizi büyütün

Site içinde arayın.

Dijitalleşme hikayenize birlikte başlayalım.

Formu doldurun, size ulaşalım!
ya da bizi arayın