xRM Nedir, CRM ile Farkı var mı?

xrm nedir xrm ile farkı

xRM Nedir?

XRM nedir dediğimizde çıkış noktası CRM yani müşteri ilişkileri yönetimidir. xRM, “eXtreme” İlişki Yönetimi veya “Her şeyin” İlişki Yönetimi olarak yorumlanabilir. xRM kullanarak; örneğin kuruluşunuz sözleşmeleri, şikayetleri, politikaları, bina varlıklarını, park ihlallerini, emlak vergilerini vb. yönetebilirsiniz.
CRM sisteminizin özelliklerini, müşteri ilişkilerinden çok daha fazlasını yönetmek için genişletebilirsiniz. Çünkü müşteri memnuniyeti ve yeni müşteri edinme konusunda gerçekte çoğu işletme için birden fazla dinamik vardır.

xRM ile CRM Farkı Nedir?

xRM ile CRM farkı nedir dediğimizde CRM programlarında tüm odak müşteridir. Müşterilerle ilgili tüm aktivitenin yönetilmesi ve düzenlenmesi söz konusudur. Bir xRM de ise CRM programındaki özelliklere ek olarak işinizle ilgili tüm aktivitelerin yönetilebildiği bir ortam söz konusudur. Ayrıca CRM programları zaten yeterince karışık bir de xRM ile işler iyice mi karmaşıklaşacak diye düşünmeyin. xRM programı karmaşık işletme yapıları için karmaşık, basit işletme yapıları için basit yapıdadır. Sadece müşteri ilişkileri yerine buna ek  olarak x y z gibi koşulların da isteğe göre yönetilebildiği programdır.

Paylaş

Site içinde arayın.

Dijitalleşme hikayenize birlikte başlayalım.

Formu doldurun, size ulaşalım!
ya da bizi arayın